INFOLINIA: 883 94 94 94

Jak działa Afrodyta Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny


Statystyczniecyklu miesiączkowym kobiety jest tylko około 5 - 6 dni płodnych, kiedy istnieje możliwość zajścia w ciążę:
  • Trzy dni poprzedzające owulację / okres płodny.Z uwagi na fakt, że plemniki mogą żyć w pochwie i macicy 72 godziny, stosunek płciowy nawet do trzech dni przed okresem płodności może doprowadzić do zapłodnienia.

Zazwyczaj, owulacja powinna wystąpić w 14-ym dniu cyklu miesiączkowego. Niemniej jednak, cykle poszczególnych kobiet różnią się znacząco od siebie. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dowiedziono, że owulacja może wystąpić nawet pomiędzy  25 a 35 dniemcyklu miesiączkowym. Te różnice wynikają z wielu czynników, na przykład mogą być spowodowane paleniem papierosów, przez stres czy odżywianie, co wpływa na zmiany w produkcji hormonów regulujących układ dokrewny ludzkiego ciała.
 W oparciu o szczegółowe badania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz udoskonaleniu technik badawczych, naukowcy potwierdzili bezpośrednią korelację pomiędzy wzrostem poziomu hormonu estrogenu a pięcioma dniami płodnymi w cyklu miesiączkowym kobietyEstrogen jest obecny w płynach ustrojowych, takich jak, mocz, krewślina oraz śluz szyjkowy.

Skuteczność Afrodyta Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny jako mini mikroskopu opiera się na naukowym odkryciu, że wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą różne obrazy, które można zobaczyć w powiększeniu pod mikroskopem takim jak Afrodyta Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny.

To odkrycie doprowadziło do stworzenia mini mikroskopu znanego jako Afrodyta Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny.  Korelacja pomiędzy powyżej opisanymi obrazami skuteczną owulacją okresem płodnym (określona także przez dopochwowe badanie ultrasonograficzne jajników oraz w szczególności pęcherzyka) została potwierdzona w 98% przypadkówbadaniach klinicznych przeprowadzonych przez Uniwersytet „La Sapienza” w Rzymie, gdzie zastosowano nasz Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny.